Niezwykły mikroklimat, wspaniały Park Zdrojowy, św. Mikołaj oraz fontanna ze słonikami. Po uroczej Rabce-Zdrój z kijkami

Widok na altanę i tężnię solankową w rabczańskim Parku Zdrojowym
Rabka Zdrój z dumą nosi miano Miasta Dzieci Świata. Nie oznacza to jednak, że dorośli nie znajdą tu nic interesującego dla siebie. W uzdrowisku wiele jest ciekawostek, które zainteresują każdego, bez względu na wiek, i można stąd wyruszyć na ciekawe wycieczki z kijkami nordic walking.

W krainie świętego Mikołaja i malowniczych gór

Rabka Zdrój posiada mikroklimat, który sprzyja leczeniu górnych dróg oddechowych. Jego działanie wzmacniają tężnia solankowa oraz kuracja tutejszymi wodami mineralnymi.

Miasto od lat znane jest jako uzdrowisko dla dzieci, na które czeka tu wiele niespodzianek. Przed rabczańskim dworcem kolejowym postawiono pomnik świętego Mikołaja, któremu towarzyszą dzieci. W dolnej części Parku Zdrojowego znajduje się amfiteatr, w którym w sezonie letnim odbywają się liczne imprez dla dzieci, a obok zwraca uwagę fontanna z 7 słoniami radośnie wznoszącymi trąby ku górze. Warto wiedzieć, że latem odbywają się tu pokazy „woda-światło-dźwięk”.

Warto też zajrzeć na stary cmentarz przy ulicy Orkana, gdzie znajduje się zabytkowa kaplica grobowa Juliana Wieniawy Zubrzyckiego, twórcy tutejszego uzdrowiska oraz grobowiec rodziny Kadenów, ostatnich właścicieli rabczańskich dóbr.

Po drugiej stronie miasta, za torami kolejowymi, można z kolei odwiedzić kościół pw. świętej Marii Magdaleny, Muzeum im. Władysława Orkana, pobliski Teatr Lalek „Rabcio” oraz Park Rozrywki „Rabkoland”, a także Muzeum Górali i Zbójników.

Jak widać, już sam spacer po mieście, by odwiedzić tutejsze atrakcje, może być doskonałą okazją do spaceru z kijkami. A przecież są jeszcze trasy turystyczne umożliwiające dalsze wędrówki.

 

Informacje praktyczne - z kijkami po Rabce Zdrój 

⇒ Położenie: powiat nowotarski, Rabka

 

Piktogram miejsca startu.Wejście na trasy rekreacyjne znajduje się w Parku Zdrojowym u zbiegu ulic Orkana i Chopina w centrum Rabki.

Piktogram parkingu

 

 

Spacery rekreacyjne (początek u zbiegu ulic Orkana i Chopina)

  • Trasa w Parku Zdrojowym - 2,4 kilometra
  • Z Parku Zdrojowego na Górę Krzywoń szlakiem czarnym - 4,8 kilometra w jedną stronę

 

Trasy o charakterze turystycznym

Multimedia


Baner - wydarzenia.jpg

Powiązane treści