Back

Przewodnik po Małopolsce "W rytmie eko"

Przewodnik po Małopolsce "W rytmie eko"

Przewodnik po Małopolsce
Podsuwamy Wam kolejne źródło inspiracji wycieczek po Małopolsce. Na chwilę obecną nadal możemy tylko polecić #zostańwdomu, ale choćby dla zdrowia psychicznego nie zapominamy o planowaniu #palcempomapie, w końcu #MałopolskaPoczeka. A do tego przyda się choćby właśnie fajny przewodnik z cyklu "Ekoturystyka" przygotowany przez Fundusz Partnerstwa we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Prezentowane w nim tzw. ekopakiety to gotowe propozycje zwiedzania ciekawych i nieoczywistych zakątków Małopolski w stylu "slow". Nie muszę chyba mówić, że to idealne rozwiązanie dla turystyki rowerowej? Zresztą przejrzyjcie sobie sami na podstronie Podróżuj z nami w rytmie eko!, a poniżej mały podgląd na kilka stron z tego opracowania. Każda propozycja zawiera opis wycieczek, atrakcji po drodze, informacje praktyczne oraz odesłanie do map elektronicznych, które znajdziecie na www.traseo.pl/malopolska-ekoturystyka

Przewodnik Ekoturystyka

Ekoturystyka to kameralne odkrywanie i poznawanie wyjątkowych miejsc i ludzi, ich kultury, tradycji oraz zabytków. To co wyróżnia podróżowanie w stylu eko, to szacunek i wrażliwość na przyrodę i krajobraz, a także na potrzeby ludzi, którzy mieszkają w miejscach, które odwiedzamy. Dzięki ekoturystyce jesteśmy bliżej nich i natury, mamy szansę doświadczyć, poczuć, poznać, zaprzyjaźnić się, zachwycić otaczającym światem. I zabrać ze sobą swój ślad węglowy oraz... wspaniałe wspomnienia.