Back

Trasa VeloMetropolis / EuroVelo4 na ukończeniu

Trasa VeloMetropolis / EuroVelo4 na ukończeniu

Trasa VeloMetropolis / EuroVelo4 na ukończeniu / Przełączka między
Parę zdjęć i szybkie podsumowanie równie szybkiej jazdy po trasie VeloMetropolis / EuroVelo4 z Bogumiłowic k. Tarnowa do Krakowa. Wszystkie brakujące do tej pory przełączki między "serwisówkami" wzdłuż autostrady samochodowej A4 zyskały już wszędzie docelową nawierzchnię bitumiczną, natomiast oznakowanie gotowe jest tak w 90%. Rowerzyści mają więc swoją velostradę Kraków-Tarnów praktycznie gotową!

 

Takie też było główne założenie tej trasy - zapewnić jak najszybsze skomunikowanie między miastami w Małopolsce (stąd też adekwatna nazwa trasy), jak najbardziej płaskim wariantem, po drogach publicznych z minimalnym ruchem samochodów.  Nam przejazd tych 85 km ze stacji kolejowej w Bogumiłowicach pod Tauron Arenę w Krakowie zajęło 3 godziny, więc zdecydowanie jest to obecnie najszybsza możliwa rowerowa międzymiastowa na linii Kraków - Tarnów i to mimo tego, że niestety mocno zwalnia ona w samym Tarnowie lub ma jeszcze solidne braki na terenie Miasta Kraków (od Niepołomic VeloMetropolis biegnie dalej na zachód w śladzie WTR).

Jeśli ktoś woli wariant bardziej malowniczy, poprowadzony w większości po odseparowanych, asfaltowych drogach rowerowych, to polecamy wybranie w tej relacji Wiślanej Trasy Rowerowej (WTR) i zjazd w Wietrzychowicach na  Velo Dunajec.  Można też ten powyższy wariant połączyć właśnie z trasą EuroVelo4 w jedną, solidną pętlę o długości ponad 200 km.

Wkrótce na blogu pełna relacja z całego tego odcinka EV4 od m. Jodłówka-Wałki (granica z woj. podkarpackim) do Niepołomic, żeby podsumować wszystkie inwestycje jakie się kończą na trasie. W samej Jodłówce wybudowany został niedawno spory fragment drogi rowerowej, a w Tarnowie modernizowany jest ciąg pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego oraz montowane jest oznakowanie w całym mieście wzdłuż trasy (również na ulicy Kochanowskiego, która ma być łącznikiem ze stacją kolejową)

Zaktualizowana mapa pod linkiem: bit.ly/mapaEV4, a tutaj zapis Relacji24  gdzie znajdziecie też parę filmów z przejazdu

I jeszcze parę zdjęć 
Nowe przełączki w okolicach Szczepanowa. Z dodatkowych dobrych informacji - cała droga Pielgrzymów została w ramach prac wyasfaltowana, więc tym samym Brzesko ma teraz gładkie połączenie z trasami VeloMałopolska
EuroVelo 4 / VeloMetropolis - Nowe przełączki w okolicach Szczepanowa

Nowe, rowerowe przełączki w Wokowicach

Nowe, rowerowe przełączki w Wokowicach

Oznakowanie od Bogumiłowic do Niepołomic w sporej większości już jest zainstalowane. Tylko w kilku miejscach brakuje jeszcze tabliczek z oznakowaniem trasy (ale np. są słupki), w kilku miejscach znaki zakryte są jeszcze folią

Trasa VeloMetropolis / EuroVelo4 na ukończeniu
 

Rowerowa przełączka w okolicach Mokrzysk na której zamontowano kompozytowy przepust/mostek (jest to obiekt w całość prefabrykowany, gotowy do natychmiastowego montażu). 

Trasa VeloMetropolis / EuroVelo4 - droga rowerowa w okolicach Mokrzysk

"Serwisówkami" w stronę zachodzącego słońca po VeloMetropolis

Serwisówkami w stronę zachodzącego słońca po #VeloMetropolis