Back

Powstają piwniczańskie Błonia z kładką łączące je z EuroVelo11

Powstają piwniczańskie Błonia z kładką łączące je z EuroVelo11

Powstają piwniczańskie Błonia z kładką łączące je z EuroVelo11
Końcem wakacji br. ruszyły prace w ramach projektu piwniczańskich Błoń w tzw. Nakle. Do końca 2020 r. ma w ramach tego projektu zostać oddana do użytku nowa kładka pieszo-rowerowa łącząca te nowe tereny rekreacyjne z trasą VeloNatura / EuroVelo11

To że prace są zaawansowane widać już nawet na zdjęciach satelitarnych na Google Maps (na które nałożony został orientacyjnie schemat projektu). Wykonana została już część dróg pieszo-rowerowych oraz dwa pumptracki.Co jeszcze będzie budowane w ramach tego projektu pn. " „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Nakła wraz z budową tras wielofunkcyjnych w tym kładki pieszo – rowerowej przez rzekę Poprad”."
Będą to m.in.

  • centrum z serwisem rowerowym i kompleksem sanitarnym z prysznicami
  • miejsca odpoczynku
  • urządzenia do streetworkoutu
  • oświetlenie całego terenu

Projekt wart jest ponad 10 milionów złotych, a jego głównym celem jest przywróceniem tym terenom przedwojennego blasku i uczynienie go sercem turystyczno kulturalnym uzdrowiska. W dalszym planach jest również przeniesienie tu amfiteatru. Położenie w sąsiedztwie dworca kolejowego, kempingu oraz połączenie kładką z basenami na Radwanowie jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność tego miejsca.

Mamy nadzieję, że nowa kładka pojawi się jeszcze przed wakacjami w roku 2020, a same błonia będą tętnić życiem napędzanym również przez rowerzystów poruszających się po śladzie przyszłej EuroVelo11. Budowa tej trasy na terenie gminy Rytro, Piwniczna oraz Muszyna została wsparta finansowo przez Zarząd Województwa i będzie realizowana również w roku 2020 r.  

Projekt jest finansowany z w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM), Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, Poddziałanie 6.3.2 Wsparcie miejscowości uzdrowiskowych

Za realizację w systemie zaprojektuj i wybuduj odpowiedzialna jest firma Budownictwo Mosty Drogi BMD z Nowego Sącza.