Back

Nowy ciąg rowerowy przy WTR w gminie Drwinia

Nowy ciąg rowerowy przy WTR w gminie Drwinia

Kończą się prace przy budowie nowego ciągu pieszo-rowerowego w gminie Drwinia. 

Nowy kawałek porządnej infrastruktury rowerowej  powstaje wzdłuż drogi wojewódzkiej DW964 na odcinku Chobot-Ispina. Drogowcy przedłużają odcinek, który powstał już latem br. biegnący przez Puszczę Niepołomicką aż do Miejca Odpoczynku Rowerzystów Ispina.

Ciąg pieszo-rowerwoy Ispina - Chobot przy DW964
Dzięki takiemu podłączeniu do Wiślanej Trasy Rowerowej powstanie ponad 11-sto kilometrowa,  asfaltowa pętla, w zdecydowanej większości odseparowana od ruchu samochodowego (pomiędzy Chobot Leśniczówka, a wałamy wiślanymi mamy do pokonania ok 1,5 km po spokojnej, lokalnej drodze). Dodatkowo niedaleko MOR Ispina można skorzystać z parkingu Bike&Ride, jaki powstał tu w roku 201 . Ten nowy ciąg rowerowy oraz parking został naniesiony na mapę bit.ly/mapaWTR na warstwie "Inne szlaki / infrastruktura rowerowa".

Przykład pętli jaka powstała dzięki nowym ciągom rowerowym

 

To tylko jedna z możliwości łatwej (dobrej również dla rolkarzy) wycieczki w tych okolicach. Jak ktoś lubi też szutry, to polecamy m.in. dojazd do szlaku Dolnej Drwinki w Puszczy Niepołomickiej i pomiksowanie tego z VeloRaba czy VeloMetropolis / EV4.

Nowy ciąg rowerowy to część większego projektu pn. „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie  drogi  DW 964 na terenie gminy Drwinia wraz z infrastrukturą typu "Bike&Ride, Park&Ride" stanowiącym pierwszy etap szerszego zadania pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia”. W ramach tego zadania przewidziana jest budowa ścieżek pieszo-rowerowych w pasie drogi wojewódzkiej DW 964 wraz z infrastrukturą towarzyszącą typu Bike&Ride i Park&Ride. Powstanie prawie 13 km ciągu pieszo-rowerowego od granicy z Niepołomicami (miejscowość Chobot) do mostu w Niedarach i granicy z gminą Szczurowa.

Dodatkowo w ramach planowanej budowy sieci ścieżek rowerowych na trasie DW 964 dla bezkolizyjnej obsługi komunikacji zbiorowej  będą zatoki  autobusowe wraz z oświetleniem. Oprócz tego na trasie ścieżek w miejscowościach Ispina, Grobla, Świniary i Niedary wykonane zostaną miejsca typu Bike&Ride wraz z infrastrukturą w postaci zadaszonych wiat rowerowych oraz stojaków na rowery z ławkami i tzw. BikeStop czyli stacjami do napraw rowerów zaopatrzonymi w odpowiednie zestawy. Dodatkowo w Grobli przewidziana jest budowa parkingu Park&Ride na min. 12 samochodów w tym dwa dla osób niepełnosprawnych i miejscem parkingowym dla rowerów.

nowy parking w m. Ispina przy DW964