Back

Dobra zabawa na Małopolska Tour w Tarnowie

Dobra zabawa na Małopolska Tour w Tarnowie

Małopolska Tour w Tarnowie 2019
Wczoraj w Tarnowie blisko 700 miłośników jednośladów wyruszyło na malownicze trasy wokół miasta w ramach inauguracyjnej odsłony tegorocznego Małopolska Tour 2019. Co najmniej drugie tyle osób bawiło się w przez cały dzień w miasteczku rowerowym jakie wyrosło na ten dzień na Błoniach przy ul. Romanowicza w Tarnowie, naprzeciwko Parku Strzeleckiego. Zwieńczeniem był koncert zespołu LemON  

 

Małopolska TOUR to cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi oraz koncertami artystów polskiej sceny muzycznej, które od trzech lat organizuje województwo Małopolskie. Udział we wszystkich wydarzeniach imprezy jest bezpłatny.

Rajdy Rowerowe
Na uczestników czekały w Tarnowie trasy na różnych dystansach, do wyboru w zależności od od wieku i poziomu umiejętności. Wystartowali wszyscy razem, niezależnie od wieku, a przekrój był od maluchów w przyczepkach rowerowych, po kolarzy na wycieniowanych rowerach szosowych. Na wszystkich czekały bezpłatne pakiety zawierające numery startowe, koszulki rajdowe, pamiątkowe medale wodę i bony na pyszne jedzenie.

Miasteczko rowerowe
Oprócz trzech tras rajdu czekało w miasteczku wiele atrakcji rowerowych. Czego tu nie było! Mogliśmy podziwiać podniebne akrobacje na pokazach dirt jumping, podziwiać okazach jazdy na starych bicyklach, czy wypróbować swoich możliwości na mobilnym torze do pumptruck’u. Były też pokazy skoków na rowerach trialowych, a na "blender bike" można było wykręcić wszystkie soki  z siebie i owoców. Oczywiście nie zabrakło też stoiska Velo Małopolska, gdzie można było otrzymać mapy realizowanych tras oraz wsiąść na symulatorze jazdy na rowerze, którym można było wirtualnie pokręcić po najbardziej malowniczych odcinkach Wiślanej Trasy Rowerowej oraz VeloDunajec (te trasy są w największym stopniu realizacji)

Najmłodsi mogli spróbować swoich sił na specjalnych zawodach wokół stadionu oraz wziąć udział w licznych animacjach i konkursach organizowanych m.in przez Policję. 

Małopolska Tour Tarnów 2019

Koncerty gwiazd 
Tym razem na zwieńczenie dobrej, rowerowej zabawy wystąpił zespół LemON. Na pozostałych planowanych edycjach zagrają dla nas :

  • Mrozu (11 sierpnia) Myślenice, Zarabie w sąsiedztwie Placu Zabaw przy ul. Parkowej.
  • Krzysztof Zalewski (25 sierpnia) Stary Sącz, Błonia przy Ołtarzu Papieskim
  • Happysad (08 września), Wadowice, bulwary Skawy przy ul. Wenecja

Treningi na Velo Małopolska
W każdy wtorek przed każdą edycją Małopolska TOUR organizowane są specjalne treningi na ścieżkach rowerowych Velo Małopolska. Przed edycją w Tarnowie jeździliśmy na Velo Dunajec, natomiast przed Myślenicami zapraszamy na treningową rozgrzewkę na Wiślanej Trasie Rowerowej. Start 06 sierpnia, o godz. 17:30 w Krakowie, z parkingu Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna. Zapraszamy wszystkich chętnych w każdym wieku, gwarantowane będzie spokojne tempo, dopasowane do wszystkich uczestników. Przygotowane będą do wyboru dwie trasy, o długościach 70 i 50 km.

Wydarzenie poprowadzą trenerzy 72D Athlete Bike, którzy wprowadzą wszystkich uczestników w tematy bezpiecznej jazdy szosowej w grupie oraz wytłumaczą trasy.

Wyzwanie #małopolskatour na Strava
Przed edycją Małopolska Tour w Tarnowie zostało postawione specjalne wyzwanie, które polegało na dołączeniu do klubu MAŁOPOLSKA TOUR: WYZWANIE TARNÓW w aplikacji treningowej Strava oraz wykręcenie przez tydzień poprzedzający imprezę jak największą ilość kilometrów, przy czym minimum 15 trzeba było przejechać po trasie Velo Dunajec. Nagrody powędrowały do trzech osoby, które wykręciły największą ilości kilometrów, a rekordzista przejechał ponad 500 km. 
Podobne wyzwania szykują się przed kolejnymi edycjami, więc polecam śledzić na bieżąco stronę i social media Małopolska Tour
www.malopolskatour.pl
www.facebook.com/malopolskatour

Małopolska Tour Tarnów 2019