Back

Budowa trasy EuroVelo 11 / VeloNatura na terenie gminie Muszyna

Budowa trasy EuroVelo 11 / VeloNatura na terenie gminie Muszyna

Budowa trasy EuroVelo 11 / Velo Natura na terenie gminie Muszyna
Trwa intensywna budowa fragmentów trasy EuroVelo 11 / VeloNatura w gminie Muszyna. To zdjęcia z nowego odcinka budowanego na przedłużenia Al. Zdrojowej do granicy Polski i Słowacji. Docelowo do końca lipca br powinna pojawia pojawić się tu nawierzchnia betonowa. 

 

To wyjątkowo trudny fragment, bo trasa EV11 biegnie tutaj drogą stokową na zboczach Suchej Góry, ale w najbardziej stromym odcinku nachylenie nie powinno przekroczyć tu 15% i to na bardzo krótkim odcinku. Po stronie słowackiej (od granicy do miejsca przyszłej kładki Legnava – Milik) na razie brak jest oznak prac; ale trwają konsultacje odnośnie tego 2 km fragmentu. Na chwilę obecną pozostaje nam stara ścieżka leśna (tylko pod rowery mtb lub spacer), a potem jazda przez pola. 

To nie jedyny odcinek EV11 w okolicach  Muszyny na których trwają prace. Na ukończeniu jest nowa droga rowerowa od mostu na Zapopradziu do okolic stacji kolejowej w Muszynie. Wystartowały też przygotowania do budowy obu kładek nad Popradem: Legnava–Milik oraz Andrzejówka/Ługi–Mały Lipnik. Odcinek pomiędzy tymi kładkami biegnący po stronie polskiej jest już w wielu miejscach gotowy. Mapa z postęp prac na bit.ly/mapEV11

Tak naprawdę wiele już trasie Velo Natura od Muszyny do Nowego Sącza nie brakuje do pełnej ciągłości. Poza tymi wymienionym odcinkiem od granicy do Legnavy ( 2 km), to na przetargi i inwestycje czekamy jeszcze w:

  • słowackim Międzybrodziu (zamiana 2 km gruntówki na asfalt)
  • najazd na nowych odcinek w Suchej Strudze (200 m)
  • odcinek w Rytrze na podzamczu oraz ugładzenie kamienistej drogi w Życzanowie (łącznie 2,5 km)

Poza tymi odcinkami na pozostałych albo trwa aktualnie budowa, albo mamy już odcinki, które można przejechać po dobrej/ bardzo dobrej nawierzchni, z  minimalnym ruchem samochodowym.

Budowa trasy EuroVelo11 z Muszyny do granicy polsko-słowackiej